Partneři
konference

Microsoft
EMC
Twinscomp Universal Thread
DAQUAS
+420 222 512 201
+420 603 442 434

Anny Letenské 7, Praha 2
daquas@daquas.cz

Miloslav Peterka

Miloslav Peterka vystudoval Fakultu elektrotechniky a informatiky na Vysokém učení technickém v Brně. Od roku 1997 se pohybuje v oblasti databázových systémů – nejprve jako programátor, poté coby lektor a konzultant. S Microsoft SQL Serverem přišel poprvé do styku v roce 1999 a postupně pak prošel verzemi 7, 2000 a 2005. V současné době působí jako odborný konzultant při návrhu, implementacích a správě databázových systémů na platformě Microsoft a jeho hlavní specializací je oblast Business Intelligence. Je spoluzakladatelem společnosti BI Experts a příležitostně působí jako trenér kurzů z oblasti Microsoft SQL Serveru.

seznam přednášek pro rok 2009

česky Transakce a zámky - co je třeba znát | SQL01

Svět relačních databází si bez transakcí nelze vůbec představit. Máte v nich ale skutečně jasno? Víte, k čemu jsou dobré a jak interně pracují izolační úrovně transakcí? A co jejich vedlejší nežádoucí efekty? Může vám SQL Server vrátit během čtení tentýž řádek dvakrát? Správné odpovědi na tyto otázky společně s jejich vysvětlením a názornými ukázkami naleznete právě na této přednášce.


česky Odkrytá tajemství SQL Server Database Internal Storage | SQL08

Správa datového úložiště patří k základním povinnostem každého správce SQL Serveru. Znalost fyzického způsobu uložení dat v databázových souborech vám roli administrátora může výrazně usnadnit a lépe optimalizovat běh serveru. Společně se podíváme mimo jiné na strukturu datových souborů a transakčních logů, interní správu a alokaci prostoru či různé způsoby ukládání dat. Stranou nezůstanou ani best practices pro správce.


česky Integrace Reporting Services 2008 se SharePoint Services 3.0 | SQL15

Přijďte se podívat, jak vypadá SharePoint Integrated mód v Report Serveru 2008. Od nástrah instalace se přes konfiguraci dostaneme až k zabezpečení a verzování reportů. A protože se to ve dvou lépe táhne, máte se určitě na co těšit!