Partneři
konference

Microsoft
EMC
Twinscomp Universal Thread
DAQUAS
+420 222 512 201
+420 603 442 434

Anny Letenské 7, Praha 2
daquas@daquas.cz

Jan Horný

V DAQUASu má na starosti Visual Studio (VB.NET a ASP.NET) a servery Microsoftu. Protože disponuje technickými znalostmi řady produktů a přitom pěstuje poněkud neobvyklého koníčka (čte si důsledně licenční podmínky), významně se podílí na debatách o licenční čistotě řešení, které firma svým zákazníkům doporučuje.

seznam přednášek pro rok 2009

česky Představení Windows 7 a jejich přínosy pro vývojáře a administrátory | ADD03

Microsoft na svých stránkách o Windows 7 říká: „Už několik let po nás chcete změny ve Windows. Naslouchali jsme vám pozorně a teď je čas ukázat, jak jsme s vaší zpětnou vazbou naložili. Windows 7 jsou rychlejší, spolehlivější a mnohem snáze s nimi uděláte, co potřebujete“.

Pojďme se společně podívat jak se to povedlo a přestože je možná už všichni na svých testovacích počítačích máte, doufám, že i tak se najde něco, co ještě neznáte.


česky Nebát se a nekrást | ADD04

Mnozí profesionálové z oboru IT mají strach z toho, že se v džungli licenčních podmínek nevyznají. Chcete s tím trochu pomoci? V tomto workshopu na poslední chvíli budeme hrát na babu: schválně, jaké bude skóre úspěšně zodpovězených a nevyřešitelných otázek, které nám z celé oblasti licencí Microsoft položíte? Využijte mimořádnou příležitost okusit bezplatně rozsah vědomostí nejlepších specialistů na tuto problematiku v Evropě. Vítěze klání Tazatelé vs. Certifikovaní vyhlásíme při večírku.


česky SQL Server a licence | ADD05

Doneslo se k vám někdy, že u serverových produktů vás může neznalost licenční politiky dostat do problémů v řádech statisíců korun? Na autorech není, aby nám prokazovali, že jsme licenční ujednání přestoupili? Naopak, dokázat, že jsme je přesně dodrželi, to je povinnost, která leží na nás, uživatelích softwaru. Proto si během přednášky společně projdeme 13 nejčastějších porušení licenčních pravidel, vysvětlíme, proč k nim dochází, na co si dávat pozor. Proložíme citacemi ze závazných dokumentů a obrázky se scénáři použití. Chcete-li mít krytá záda, využijte možnosti se ptát.