Partneři
konference

Microsoft
EMC
Twinscomp Universal Thread
DAQUAS
+420 222 512 201
+420 603 442 434

Anny Letenské 7, Praha 2
daquas@daquas.cz

Darina Vodrážková

Bezprostředně po skončení studií na filosofické fakultě (obor kulturní antropologie, 1991) zakotvila v rodící se společnosti DAQUAS a setrvala dodnes. Po celou dobu se brodí bažinatým polem licenčních otázek, režimů a modelů, aby ušetřila bláta naleštěné botky těch, kdo se s nimi setkávají tak nějak mimoděk, když už si nedokážou používání softwaru odříct. :-) Jako první v České republice získala titul Microsoft Certified Professional za zcela netechnické znalosti, když prošla certifikacemi "Designing and Providing Microsoft Licensing Solutions" a "Planning, Implementing, and Maintaining Software Asset Management Program".

seznam přednášek pro rok 2009

česky Nebát se a nekrást | ADD04

Mnozí profesionálové z oboru IT mají strach z toho, že se v džungli licenčních podmínek nevyznají. Chcete s tím trochu pomoci? V tomto workshopu na poslední chvíli budeme hrát na babu: schválně, jaké bude skóre úspěšně zodpovězených a nevyřešitelných otázek, které nám z celé oblasti licencí Microsoft položíte? Využijte mimořádnou příležitost okusit bezplatně rozsah vědomostí nejlepších specialistů na tuto problematiku v Evropě. Vítěze klání Tazatelé vs. Certifikovaní vyhlásíme při večírku.


česky SQL Server a licence | ADD05

Doneslo se k vám někdy, že u serverových produktů vás může neznalost licenční politiky dostat do problémů v řádech statisíců korun? Na autorech není, aby nám prokazovali, že jsme licenční ujednání přestoupili? Naopak, dokázat, že jsme je přesně dodrželi, to je povinnost, která leží na nás, uživatelích softwaru. Proto si během přednášky společně projdeme 13 nejčastějších porušení licenčních pravidel, vysvětlíme, proč k nim dochází, na co si dávat pozor. Proložíme citacemi ze závazných dokumentů a obrázky se scénáři použití. Chcete-li mít krytá záda, využijte možnosti se ptát.


česky Jak si usnadnit financování IT | ADD06

Jak si usnadnit financování ITJednou z trvalých překážek budování vyspělého IT jsou finance. Omezené prostředky často vedou k nešťastným kompromisům, nedodělkům, polotovarům, bezkoncepčním krokům, o kterých sice všechny zúčastněné strany vědí, že nejsou dobré, ale "je to prý lepší, než nic". Existuje ale několik způsobů, jak učinit ceny stravitelnějšími a velká řešení dostupnými i pro menší zákazníky. Probereme si, jaké máte možnosti - pro sebe či pro své klienty.